Локомотив Пловдив победи с 2:0 Берое в битка за 7-8

...

Локо удари Берое 2:0 в корава битка на Лаута

Локомотив Пловдив победи с 2:0 Берое в борба за 7-8 място във краткотрайното класиране. Головете на Лаута паднаха 9 минути преди края на коравата борба. Преслав Боруков (81) и Бирсент Карагарен (90+2) донесоха наслада на черно-белите. Мачът бе белязан с два червени картона – на Симеон Мечев (45) от гостите и Венсан Марсел (60). Реферът Георги Давидов сподели и 7 жълти картона. Двата тима предложиха равностойни начални минути на дуела, а първата заплаха бе пред вратата на домакините. В 8-ата остроумен пас на Симеон Мечев изведе зад отбраната бързоногия Джонатан Перейра, който технично трансферира излезлия напред вратар Лукас Рейдър, само че топката мина над гредата. Десет минути по-късно Преслав Боруков опита да тормози Генадий Ганев с удар от отдалеченост, който обаче бе блокиран от бранител на гостите. Центриране на Бирсент Карагарен в 26-ата от директен свободен удар внесе ужас в наказателното поле на Берое, само че с общи старания Алиун Фал и Стив Фуртадо почистиха топката в ъглов удар. Отлично взаимоотношение сред Кийлън Лебон и Серкан Юсеин отляво изведе последния на стрелкова позиция в 34-ата. Макар и от дребен ъгъл халфът на гостите не се поколеба да шутира под гредата, само че Рейдър бе добре пласиран и мазета в корнер. В 40-ата Бирсент Карагарен мина като на церемониал сред четирима бранители на Берое и опита шут покрай аутлинията, който обаче излезе в навън. Секунди преди почивката гостите останаха с 10 души, откакто Симеон Мечев бе изпъден за втори жълт картон. Очаквано домакините влязоха по-активно във втората част, само че едвам в 54-ата минута приключиха офанзивата си с удар. Изстрелът на Карагарен от границата на наказателното поле обаче мина около вратата на Ганев. Численото тъждество на терена бе възобновено след час игра. Венсан Марсел влезе брутално в краката на Алиун Фал в средата на терена и след инспекция с ВАР, реферът Георги Давидов му сподели червен картон. Домакините стигнаха до попадение в 81-ата, когато Преслав Боруков засече с глава центриране на Умараев от директен свободен удар – 1:0. В добавеното време на мача Бирсент Карагарен постави завършек на интригата с втори гол. Лошо изчистване на Петър Динков разреши на Петър Витанов да овладее токата и да я върне съвсем от аутлинията към забравения Карагарен. От границите на вратарското поле националът нямаше по какъв начин да сгреши и с лекост направи 2:0. Източник: Гонг.бг
Източник: plovdiv-online.com