Локомотив Пловдив победи Пирин с 3:2 като гост в интригуващ

...

Рецитал на Георги Минчев в Благоевград прати Локо Пд в Топ 6

Локомотив Пловдив победи Пирин с 3:2 като посетител в завладяващ мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Хеттрик за „ смърфовете” осъществя Георги Минчев (58,62, 88-дузпа). За „ орлетата” Станислав Костов откри резултата в 29-ата минута, а в 90-ата от углавен удар Станислав Манолев оформи крайния резултата.

С триумфа пловдивчани събраха 23 точки и излязоха на шесто място във краткотрайното класиране. Пирин е предпоследен с 12 точки.

Гостите изиграха едва първо полувреме, след което закономерно отстъпваха в резултата. През втората част възпитаниците на Александър Тунчев упражниха сериозен напън, а над всички беше Георги Минчев.

Първата добра опция за гол се откри пред "смърфовете ". В 18-ата минута Карагарен се озова самичък отдясно след неточност в отбраната на Пирин. Националът напредна с топката и опита да откри оставения непокрит в наказателното поле Георги Минчев, само че подаването му беше прекомерно мощно за нападателя.

В 26-ата минута Биков почисти след центриране от корнер. Топката попадна в Дяков, който чукна към Станоев. Халфът насочи мощен удар от към 20 метра, само че над вратата. Три минути по-късно Пирин поведе. Слави Костов лиши топката от Умарбаев, напредна и насочи удар, който беше блокиран от Биков. Нападателят обаче се ориентира най-добре и със мощен шут от десетина метра не остави шансове на Редер.

Локомотив не съумя да се съвземе след попадението и до края на първата част не сътвори нищо значимо на терена. В 42-ата минута Салинас опита пробив през центъра и насочи удар, само че топката рикошира в тялото на Бодуров и Хенгелман улови.

Пет минути след почивката Карачанаков опита да изненада Редер от директен свободен удар на към 117-18 метра отдясно на вратата. Топката обаче срещна лявата греда. Три минути по-късно Карачанаков се оправи с Гомис пред наказателното поле, финтира го, само че отпраив слаб удар и Редер улови.

"Смърфовете " изравниха в 58-ата минута. Разписа се Георги Минчев. Умарбаев получи от Томашевич пред наказателното поле и центрира. Минчев съумя да изпревари Бодуров и насочи топката в левия ъгъл за 1:1.

Четири минути по-късно гостите направиха цялостен поврат. Янчев откри Димитър Илиев отдясно. Нападателят центрира остро за Минчев, който от воле от 6-7 метра и след недобра интервенция на Хенгелман вкара за 1:2.

В 68-ата минута Минчев беше покрай хеттрик. Нападателят беше оставен непокрит след центриране на Умарбаев от корнер и нанесе удар с глава от няколко метра. Хенгелман обаче се намеси ослепително и мазета. Десет минути по-късно Дяков напредна отдясно, оправи се с защитник и качи топката на главата на Костов. Нападателят насочи удар от няколко метра, само че около вратата. В 84-ата минута Манолев проби отляво, навлезе във вътрешността и насочи удар от отдалеченост, който излезе в навън.

Две минути по-късно Карагарен проби отдясно, навлезе в наказателното поле и след леко прикосновение с Иван Тасев падна на тревата. Главният рефер Никола Попов реши, че това е задоволително, с цел да отсъди дузпа. Митко Илиев даде опция на Георги Минчев да оформи своя хеттрик от бялата точка и нападателят с безукорен удар в средата на вратата вкара за 1:3.

В 90-ата минута Гомис фаулира връхлитащия в наказателното поле Тасев. Попов още веднъж беше безапелационен - дузпа за домакините. Зад топката застана Манолев, който с удар в левия ъгъл не сбърка.

Пирин - Локо Пд 2:3

1:0 Станислав Костов (29)

1:1 Георги Минчев (58)

1:2 Георги Минчев (62)

1:3 Георги Минчев (88-дузпа)

2:3 Станислав Манолев (90-дузпа)

Пирин: 12. Ник Хенгелман, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков (73 - 17. Спас Георгиев), 31. Красимир Станоев (83 - 26. Иван Тасев), 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 29. Станислав Костов, 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев (65 - 9. Преслав Йорданов)

Резерви: 1. Марио Кирев, 73. Венцислав Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 44. Конър Хендерсън, 9. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 45. Христофор Хубчев

Треньор: Уорън Фийни

Локо Пд: 71. Лукас Редер, 2. Олексей Биков (71 - 20. Милош Петрович), 5. Мартин Паскалев, 4. Кристиан Гомис, 6. Емил Янчев, 39. Парвиз Умарбаев, 33. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев

Резерви: 1. Илко Пиргов, 44. Николай Николаев, 20. Милош Петрович, 7. Шакил Сно, 25. Артур Крачун, 28. Айвън Ангелов, 19. Александър Иванов

Треньор : Александър Тунчев

Ж.к. Светослав Дяков (Пирин) ; Йосип Томашевич, Кристиан Гомис (Локомотив Пд)

Съдия: Никола Попов

Стадион: "Христо Ботев "