Локомотив Пловдив победи Пирин Благоевград с минималното 1:0 във втория

...

Гол от дузпа донесе победата на Локомотив Пловдив над Пирин

Локомотив Пловдив победи Пирин Благоевград с минималното 1:0 във втория мач от 5-ия кръг на Първа лига. Джовани означи победния гол от дузпа.

Първият прецизен удар в дуела пристигна след единствено 50 секунди игра. Димитър Илиев стреля от воле, само че Максим Ковалов избави. До края на първата част стражът отрази още изстрели на Алфа Конте и Сегура.

В 21-ата минута " орлетата " останаха с човек по-малко на терена. Мартин Бачев получи пряк червен картон за нарушаване в краката на Георги Минчев, който се откъсваше самичък против противниковия вратар.

След почивката пловдивчани продължиха да нападат. Удар с глава на Димитър Илиева срещна лявата греда.

" Смърфовете " получиха правото да изпълнят 11-метров углавен удар в 70-ата минута след игра с ръка на Александър Дюлгеров. Джовани донесе триумфа за отбора, воден от Александър Томаш.

Локомотив Пловдив остава на върха в класирането с актив от 13 пункта. Пирин Благоевград се намира на предпоследната 15-а позиция в подреждането с 1 точка.