Локомотив Пловдив победи Етър с 3:0 в първия мач от

...

Локомотив Пловдив би Етър като дар за Томаш

Локомотив Пловдив победи Етър с 3:0 в първия мач от 24-ия кръг на елита. Успехът е подарък за треньора Александър Томаш, който възобнови контракта си с клуба до 2026 година.

Локомотив беше по-добрият отбор през целия мач и разумно завоюва. Нелогично обаче и трите гола паднаха в последния половин час. Димитър Илиев даде задатък на черно-белите в 60-ата минута след прекрасен пас на Мичи Нтело. Самият Нтело повиши на 2:0 в 78-ата минута. В добавеното време Ангел Лясков за 3:0.

С триумфа пловдивчани събраха 44 точки и са пети в класирането. С толкоз точки е и, само че сините са с мач по-малко. Етър пък остава твърдо на последното място с 10 точки, на 3 зад Ботев Враца.

В идващия кръг железничарите гостуват на Славия. За играчите на Светослав Петров следва домакинство на Левски.
Източник: flashnews.bg