Локомотив Пловдив победи Етър като гост с 2:0 в първа

...

Бойкотът на Камбуров не попречи на "Локомотив" да започне с победа

" Локомотив " Пловдив победи " Етър " като посетител с 2:0 в първа среща от новия сезон. Веселин Марчев и Дани Кики вкараха за спечелилите още през първото полувреме на Градския стадион в Ловеч. Феновете на " Етър " чакаха с огромно неспокойствие завръщането в Първа лига, само че футболистите на Станислав Генчев ги разочароваха.

До средата на първото полувреме срещата бе равностойна, като липсваха положения пред двамата вратари.
В 22-ата минута Димитър Везалов получи травма и се наложи да бъде наложително сменен от Велковски. Това в допълнение затрудни треньора на " Локомотив " Воин Войнов, който остана без Мартин Камбуров часове преди срещата.

Противно на упованията гостите от Пловдив откриха резултата в 31-ата минута посредством Веселин Марчев. Той получи чудесно извеждащо подаване от Ванчо Траянов, след което овладя на гърди пред погледа на Веселин Минев и прати топката в мрежата на Кирил Акалски.

В третата минута от добавеното време на първата част Дани Кики с хубав удар отвън наказателното поле направи преднината на " Локомотив " - 2:0. След подновяването на играта гостите от Пловдив пропуснаха отлична опция за трети гол посредством Пламен Крумов, който стреля от фаул на сантиметри от гредата.

Станислав Генчев направи и трите си смени, с което раздвижи играта на " Етър ". Цветомир Тодоров единствено минута след появяването си в игра можеше да понижи резултата. Нападателят стреля от добра позиция право в ръцете на Илко Пиргов.

В 83-ата минута Цветомир Тодоров извърши чудесно директен свободен удар от границата на наказателното поле и върна очакванията на " Етър " - 1:2.

До края на срещата нов гол не падна и " Локомотив " Пловдив завоюва трите точки.

" Етър ": Кирил Акалски, Веселин Минев, Венцислав Василев, Иван Скерлев, Александър Александров, Румен Руменов, Димо Атанасов, Стефан Неделчев (66-Цветомир Тодоров), Чавдар Ивайлов (46-Джихат Кямил), Яни Пехливанов, Тодор Колев (55-Иван Петков)

" Локомотив ": Илко Пиргов, Пламен Николов, Димитър Везалов (22-Димитър Велковски), Пламен Крумов, Ванчо Траянов, Веселин Марчев, Пауло Серджо (63-Стефан Йевтоски), Ивайло Марков, Димо Бакалов, Дино Мартинович (80-Янко Ангелов), Дани Кики
Източник: btvnovinite.bg