Локомотив Пловдив отстрани втородивизионния Марица след успех с 3:1 в

...

Марица Пд - Локомотив Пд 1:3 /репортаж/

Локомотив Пловдив в профил втородивизионния Марица след триумф с 3:1 в 1/16-финалите за Купата на България. "Смърфовете " бяха посетители на своя личен стадион "Лаута ", защото градския противник нямаше по какъв начин да одобри дуела.

Първото полувреме приключи без гол, макар че и двата тима пропусна положителни благоприятни условия.

Веднага след подновяването на играта Димитър Велковски откри Дино Мартинович, който изведе Локомотив напред в резултата. В 59-ата минута Симеон Райков от директен свободен удар направи резултата 2:0.

Футболистите на Марица откриха сили да се върнат в мача единствено четири минути по-късно. Венцислав Гюзелев бе изтърван на точката на дузпата и с прекрасен удар се разписа.

В 66-ата минута Димо Бакалов реши разногласието в този мач, откакто се възползва от извеждащ пас на Пауло Серджо.

До края на срещата играчите на Марица хвърлиха всички сили в офанзива, само че не съумяха да трансформират нищо.