Локомотив (Пловдив) отстрани Черно море и се класира за 1/4-финалите

...

Локо удари Черно море на Лаута и е на четвъртфинал за Купата

Локомотив (Пловдив) в профил Черно море и се класира за 1/4-финалите от шампионата за Купата на БФС при юношите от набор 2002/03. Момчетата на Васил Гърков победиха " моряците “ с 2:0 в реванша на " Лаута " и с общ резултат 2:1 не престават в идната фаза на конкуренцията. Първият късмет в дуела се откри пред Петър Петров. Защитникът на Локомотив се извиси след центриране, само че ударът му с глава мина около вратата.

В 38-ата минута Божидар Зелямов нацели страничната греда след топовен изстрел от 35 метра. През втората част Локомотив продължи да натиска своя противник. В 53-ата минута Сашо Лебанов изведе на стрелкова позиция Николай Борисов, който не сгреши за 1:0. Това даде спомагателен подтик в редиците на " черно-белите “, които единствено след пет минути стигнаха до нов гол. Даниел Димитров с отдалечен удар направи резултата 2:0.

В заключителните секунди гостите можеха да стигнат до гол – играч на " моряците “ прати настрана от вратата на Кристиан Томов.