Локомотив Пловдив не успя да победи Етър в мач от

...

"Локо" Пд се препъна в "Етър" и не успя да зарадва рожденика Крушарски

" Локомотив " Пловдив не съумя да победи " Етър " в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Срещата приключи 1:1, а " черно-белите " пропуснаха да зарадват своя президент Христо Крушарски, празнуващ през днешния ден 64-ия си рожден ден. Освен това изгубиха и две скъпи точки в битката за челните места в класирането.

Вратарят на домакините Мартин Луков получи контузия на десния крайник след конфликт Гаетан Миси от гостите още при започване на дуела и бе сменен от Илко Пиргов.

В 22-ата минута Парвиз Умарбаев центрира рисково, само че Пламен Крачунов почисти топката. Две минути по-късно Димитър Илиев уцели лявата греда след подаване на Умарбаев. " Болярите " дадоха отговор с рискова офанзива 10 минути по-късно. Симеон Мечев подвигна топката към, който стреля обаче неопределено с глава. В 42-ата минута Бирсент Карагарен центрира отдясно към съотборника си Георги Минчев, който стреля с глава, а вратарят на противника Христо Иванов се подхлъзна и не съумя да избие топката, която се оплете в мрежата за 1:0.

Секунди преди почивката Момчил Цветанов пропусна да удвои преднината за домакините, като не можа да означи от комфортна позиция. Второто полувреме стартира с разменени офанзива към двете порти. Гостите заиграха по-организирано. В 65-ата минута Симеон Мечев центрира от ъглов удар, Венелин Филипов удар с глава, само че топката се отби в дясната греда на вратата на " смърфовете ". Пет минути по-късно Симеон Мечев центрира топката от фаул и откри Крачунов, който от близко се разписа за 1:1. В 82-ата минута гостите останаха с човек по-малко, откакто Здравко Илиев бе изпъден от съдията Димо Димов за обидни реплики към него.

До абсурда се стигна, откакто арбитъра подвигна жълт картон на Ловре Кнежевич, задържал Диниш Алмейда. По време на конфликта сред тях обаче бранителят на " Локомотив " Пловдив удари с лакът в лицето играча на великотърновци, само че не бе глобен. Здравко Илиев реагира яростно към съдията, която му подвигна червен картон.
Източник: btvnovinite.bg