Локомотив Пловдив изтърва Черно море на стадион Тича, след като

...

Локо изтърва моряците 2:2, но остава на върха

Локомотив Пловдив изтърва Черно море на стадион Тича, откакто направи цялостен поврат в дербито сред първия и втория във краткотрайното класиране, само че остава на върха при 2:2. Трилърът можеше да завърши и с нов поврат – този път за моряците, само че третото им попадение в добавеното време бе анулирано. Изравнителният им гол пък падна чак в 95-ата, макар че близо половин час смърфовете играха с 9 души. След ремито Черно море остава единственият тим без загуба от намалото на шазпионата, до момента в който Локомотив позволи такава предишния кръг при семейството си на ЦСКА. Другият куриоз в мача бе първият гол на Евандро за 1:1, който стана при шт от повече от 40 метра. Домакините изиграха доста мощно първо полувреме и поведоха в 39-та минута посредством Даниел Димов. Локомотив обаче съумя да обърне още до почивката. Евандро вкара непосредствено от директен свободен удар във втората минута на добавеното време, а две минути по-късно се разписа и за повторно след нова пробойна в отбраната на моряците. През второто полувреме единствено за 5 минути Локомотив остана с 9 души. Първо в 75-та минута Хорхе Сегура беше изпъден, а в 80-та и Евандро получи втори жълт картон. Това преимущество вдъхна кураж на губещите мача моряци и Живко Атанасов изравни в 95-та. В 11-та минута на добавеното време Алекс Фернандес се разписа след прекрасен фалцов шут с левия крайник. Съдията Георги Давидов беше привикан до монитора с цел да преразгледа обстановката. Неговото решение беше за засада и по този начин Локомотив остана на върха с точка повече Черно море.
Източник: plovdiv-online.com