Локомотив Пловдив и Дунав завършиха 2:2 в драматичен мач от

...

Голяма драма! Дунав изпусна дузпа, но изравни на Локо в последната секунда

Локомотив Пловдив и Дунав приключиха 2:2 в трагичен мач от 27-ия кръг на Първа лига, който се игра на Лаута. Това в действителност бе първи дуел от Група Б на втората осмица.

Капитанът Веселин Марчев (35) осъществя дузпа, а другото попадение бе дело на Игор Банович (74). Черно-белите играха съвсем през целия мач с човек по-малко поради пряк червен картон на вратаря Антони Милина. Васил Шопов от Дунав пък изпусна дузпа през второто полувреме. Исмаил Иса и Диян Димов вкараха за русенци.

С ремито " смърфовете " излязоха отпред в Група Б с 32 точки, а русенци останаха с 22 точки. Утре е другият дуел от групата сред Септември (31 т.) и Етър (21 т.).

В 8-ата минута Димитър Везалов сбърка съдбовно при опита си да върне с глава към вратаря Милина. Топката обаче бе слаба и се получи извеждащ пас към Н`Диайе, който финтира италианския пазач и той го събори пред наказателното поле. Съдията Николай Йорданов не се поколеба да изгони Милина, а Илко Пиргов влезе на мястото на Янко Ангелов.

Малко по-късно неопределено отиграване от Илко Пиргов стана причина топката да отиде у Н`Диайе, който обаче стреля в гредата.

В 30-ата минута Дунав за повторно имаше опция да вкара, само че още веднъж гредата избави домакините, този път след удар с глава на Юлиян Ненов.

Така се стигна до 34-ата минута, когато съдията отсъди дузпа за Локо. Муса Мохамед центрира от десния фланг, а топката срещна ръката на Михаил Милчев. Капитанът Веселин Марчев бе прецизен от бялата точка за 1:0.

В 63-ата минута реферът отсъди втора дузпа в мача, този път в интерес на Дунав. Бразилецът Елитон Торета извърши доста малоумен фаул против Исмаил Иса, който даже бе тръгнал да излиза от наказателното поле на домакините. Зад топката застана Васил Шопов, който обаче шутира в краката на плонжиралия Илко Пиргов и резултатът се резервира 1:0.

В 71-ата минута Дунав въпреки всичко стигна до тъждество. Юлиан Ненов проби по десния фланг и центрира към границата на дребния пеналт, където Исмаил Иса засече с глава в далечния ъгъл за 1:1.

Само 3 минути по-късно обаче Локо още веднъж поведе в резултата. В основата на попадението бе хърватският бранител Юрица Булят, който се пребори за една топка, нахлу в наказателното поле и опита диагонален удар. Топката рикошира в тялото на Мартин Ковачев и се озова в Игор Банович, който от 6-7 метра я прати с всичка мощ в мрежата за 2:1.

В добавеното време Диян Димов от Дунав игра с ръка в наказателното поле, само че Николай Йорданов не пожела да отсъди втора дузпа за домакините.

Секунди преди края на мача Бирсент Карагарен проби отляво и пусна по земя към Диян Димов, който засече с крайник под гредата за окончателното 2:2.

Локо (Пд) - Дунав 2:2

Голмайстор:  1:0 Веселин Марчев (35-дузпа), 1:1 Исмаил Иса (71), 2:1 Игор Банович (74), 2:2 Диян Димов (90+4)

Локо (Пд):  Антони Милина, Димитър Везалов, Муса Мухамед, Юрица Булят, Димитър Велковски, Янко Ангелов (9- Илко Пиргов), Елитон Торета (90+3- Ванчо Траянов), Игор Банович, Веселин Марчев, Абделхаким Буна, Анте Аралица (88- Стивън Езе).

Дунав:  Станислав Антонов, Михаил Милчев, Мартин Ковачев, Петър Патев, Христо Лемперов (71- Сюнер Хюсеин), Красимир Станоев, Насим Зитоуни (76- Диян Димов), Юлиан Ненов, Васил Шопов, Бирсент Карагарен, Мухамаду Ндиайе (24- Исмаил Иса).
Източник: ruse24.bg