Локомотив Пловдив и Ботев Пловдив играят при 1:0 на Лаута.

...

НА ЖИВО: Локомотив Пд - Ботев Пд 1:0, пропуск на Секулич

Локомотив Пловдив и Ботев Пловдив играят при 1:0 на " Лаута ". Двубоят от 9-ия кръг на първенствот е предаван директно в ефира на DIEMA SPORT,  а на уеб страницата Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от мача. Бабакар Дион откри резултата в 50-ата минута.

Домакините получиха право да изпълняк директен свободен удар отляво на наказателното поле още във 2-ата минута. Карагарен центрира, отбраната на " канарчетата " не съумя да почисти добре топката, само че и Дион вместо да насочи удар, извърши нарушаване. Още през цялото време на срещата пък " бултрасите " започнаха да трошат седалките в гостуващия бранш.

В 7-ата минута Дион проби отдясно, оправи се с Бароан, а по-късно и с Генев и опита да откри Боруков. Нападателят насочи удар, който беше блокиран от Пунчец. След последвалия корнер Матеус насочи удар, само че не откри задачата. Две минути по-късно Димитър Илиев насочи удар, само че след намесата на Ето`о се стигна единствено до корнер. В 17-ата минута " смърфовете " получиха право да изпълнят директен свободен удар на към 20 метра от вратата, само че Карагарен стреля в стената.

Домакините продължиха да са по-опасният тим. В 23-ата минута Паскалев насочи удар с глава след центриране от корнер, само че неопределено. Минута по-късно Митко Илиев съумя да се измъкне от двама противникови играчи и насочи подъл удар от към 15 метра, само че Ханкич се намеси и съумя да избие в корнер.

Едва в 25-ата минута пристигна и първият удар към вратата на Локомотив. Отправи го Ето`о от към 25 метра, само че не затрудни хърватския пазач. Седем минути по-късно се откри отличен късмет пред гостите. Току изнесе топката през центъра и откри Ману. Нидерландецът напредна, съумя да се оправи с Паскалев и Зебли, след което потърси далечния ъгъл, само че ударът му мина около вратата.

В 37-ата минута Илиев откри Дион пред наказателното поле. Белгиецът имаше време да си настройки топката и насочи удар в близкия ъгъл, само че не затрудни Ханкич, който направи рутинно избавяне.

" Смърфовете " започнаха по-силно и второто полувреме и разумно стигна до гол. Току опита обикновено да премине през Витанов, който му лиши и пусна отличен пас към Карагарен отляво. Деветката пое топката и с центриране по земя откри оставения непокрит на далечната греда Дион, който нямаше проблем да вкара в опразнената врата - 1:0.

В 53-ата минута Ботев можеше да стигна до изравнителен гол. Гостите проведоха отлична многоходова офанзива, при което Ману изведе Рабей на стрелкова позиция отляво в наказателното поле. Французинът насочи удар, който беше в обсега на Хоркаш и стражът избави. Две минути по-късно след осъществяване на корнер се получи безредие, Херман насочи удар с глава, а топката попадна в Брахими, който я прати във вратата. Френският футболист обаче беше в състояние на засада.

Минута по-късно Пунчец не съумя да насочи добре топката с глава след центриране отдясно и не затрудни Хоркаш. След час игра Тодор Павлов избави тима си от гол. Рабей изскочи от втора позиция и преодоля излезлия да пресече подаването Хоркаш. Халфът потърси Бароан, който от дузпата насочи удар, само че Павлов почисти от голлинията.

В 68-ата минута " смърфовете " проведоха рискова офанзива. Евандро получи отдясно, напредна и насочи паралелно центриране. Боруков обаче вместо да остави за връхлитащия Карагарен, овладя и насочи слаб удар, който Ханкич улови.

В 75-ата минута Рабей пусна страховит извеждащ пас отляво за Бароан. Нападателят напредна с топката и откри Секулич в наказателното поле. Нападателят от 4-5 метра обаче не съумя да откри очертанията на вратата и стреля около вратата.

Локомотив Пд - Ботев Пд 1:0

1:0 Бабакар Дион (50)

Локомотив: 23. Динко Хоркаш, 19. Александър Василев (78 - 50. Йосип Томашевич), 5. Тодор Павлов, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус да Силва, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов (62 - 33. Георги Каракашев), 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион (62 - Евандро), 99. Преслав Боруков, 9. Бирсент Карагарен (78 - 20. Милош Петрович)

Резерви : 81. Кристиан Томов, 20. Милош Петрович, 50. Йосип Томашевич, 33. Георги Каракашев, 11. Ивайло Димитров, 21. Евандро, 10. Джовани

Треньор: Александър Томаш

Ботев: 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман (63 - 17. Николай Минков), 4. Виктор Генев, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току (70 - 9. Мартин Секулич), 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето`о, 18. Самуел Супраейн, 22, Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец (70 - 24. Джаспър ван Хертъм)

Резерви: 84. Християн Славков, 5. Марио Младеновски, 9. Мартин Секулич, 14. Бисер Бонев, 17. Николай Минков, 21. Точукву Нади, 24. Джаспър ван Хертъм

Треньор: Желко Копич

Ж.к.: Мартин Паскалев (Локомотив); Мохамед Брахими, Виктор Генев, Реда Рабей, Елвис Ману (Ботев)

Съдия: Волен Чинков

Стадион: " Локомотив "