Локомотив (Пд) загуби с 1:2 от Хебър в драматичен мач

...

Локо падна у дома от Хебър

" Локомотив " (Пд) загуби с 1:2 от " Хебър " в трагичен мач в мач от 22-ия кръг на Първа лига, игран на стадиона в пловдивския парк " Лаута ". Пазарджиклии се добраха до триумфа в последните секунди на срещата.

Домакините притиснаха противника още от началото на дуела.

В 10-ата минута Христо Иванов откри резултата. Той обаче беше заставен да напусне терена в 25-ата минута, когато след конфликт с Жоао Сеско пукна главата си и не можеше да продължи. Десет минути по-късно Йоан Баи от " черно-белите " пропусна от комфортна позиция. Пазарджиклии съумяха да изравнят при започване на второто полувреме. Това стана в 51-ата минута, когато се разписа футболистът им Марк-Емилио Папазов.

Шест минути по-късно " смърфовете " вкараха гол посредством Хорхе Сегура, само че съдията Петър Кузев го анулира, откакто видя обстановката на системата ВАР, и отсъди засада на Димитър Илиев
Две минути по-късно Бабакар Дион стреля, топката срещна ръката на Георги Вълчев от гостите. Съдията Петър Кузев отсъди дузпа в интерес на локомотивци. Реферът обаче анулира решението си, откакто изгледа обстановката със системата ВАР. В края на срещата червен картон получи Ангел Ласков от " Локо " (Пловдив).

Секунди преди последния съдийски сигнал Шейх Диаманка вкара победния гол за " Хебър " и донесе значимия триумф на своя отбор.
Източник: lupa.bg