Локомотив (Пд) се върна на върха в Първа лига, след

...

Локо се върна на върха след победа с 4:0 над Крумовград

" Локомотив " (Пд) се върна на върха в Първа лига, откакто победи с 4:0  новака в " Крумовград " в мач от осмия кръг, игран на стадиона в парк " Лаута ". С този си триумф " смърфовете " събраха 22 точки и станаха еднолични водачи в класирането.  Гостите първи сътвориха рисково състояние.

Още в 3-ата минута Диего Рапосо излезе на комфортна позиция и трансферира Донко Хоркаш, само че топката излезе в навън. Домакините реагираха и седем минути по-късно Джовани с техничен удар откри резултата. В 25-ата минута Хорхе Сегура повиши на 2:0. Вратарят на новаците Янко Георгиев не съумя да хване топката след неговия шут и тя мина голлинията. След четири минути Алекс Kолев стреля мощно, само че стражът на " черно-белите " мазета. Две минути преди почивката още веднъж Алекс Колев насочи удар, само че уцели Динко Хоркаш в тялото.
Гостите вкараха гол в първата минута на второто полувреме. Тогава Серкан Юсеин центрира към Калоян Пехливанов, който се разписа с глава. Съдията Никола Попов обаче не зачете попадението поради засада. Локомотивци постановиха превъзходство и в 56-ата минута Бабакар Дион стреля рисково, само че Янко Георгиев мазета. В 79-ата минута Евандро повиши на 3:0 в интерес на " Локомотив " (Пд), откакто се разписа на празна на врата. Крайното 4:0 фиксира Алфа Конте секунди преди края на срещата.
Източник: dnesplus.bg