Локомотив (Пд) победи с 3:1 Спартак (Вн) в мач от

...

Локо победи с 3:1 Спартак , гостите завършиха мача с 10 души

" Локомотив " (Пд) победи с 3:1 " Спартак " (Вн) в мач от 28-ия кръг на Първа лига  Домакините натиснаха още след началния съдийски сигнал на Ивайло Ненков. В 3-ата минута Петър Витанов стреля, а топката се отби в ръката на Роберто Хименес от отбора на гостите. " Черно-белите " желаеха дузпа. Реферът реши да се довери на системата ВАР и след триминутен оглед отсъди 11-метров углавен удар в интерес на " смърфовете ". Зад топката застана Джовани, който  невъзмутимо осъществя за 1:0. В 14-ата минута Димитър Илиев излезе на комфортна позиция, само че битата от него топка излезе в навън. Десет минути по-късно Бабакар Дион от домакините уцели гредата. Гостите проведоха няколко рискови офанзиви

В 41-ата минута Денис Баланюк изскочи самичък против Динко Хоркаш, потегли да го неистина, само че Петър Витанов почисти коженото кълбо пред голлинията. Секунди преди почивката преотстъпения на " Спартак " (Вн) точно от " Локомотив " (Пд) Луан изравни 1:1. Арбитърът призна попадението, откакто видя обстановката посредством системата ВАР.

Варненци започнаха по-добре второто полувреме. В 59-ата минута Иван Йорданов проби отдясно и подаде на Денис Баланюк, който обаче пропусна от комфортна позиция. Локомотивци реагираха и в 68-ата минута при офанзива на " черно-белите " топката беше центрирана в наказателното поле на гостите, където Мартин Паскалев я прати с глава във вратата на противника за 2:1.

Минута след гола домакините проведоха рискова офанзива, а Пламен Димов събори откъсналият се Джовани. Най-напред капитанът на гостите получи жълт картони. Съдията прегледа обстановката със системата ВАР и подвигна червен картон на капитана на спартаклии. " Смърфовете " откриха цялостен надзор на обстановката. В 80-ата минута Петър Витанов стреля рисково с глава, само че право в ръцете на Иван Дичевски. След седем минути Димитър Илиев беше покрай се разпише, откакто насочи удар с глава, само че право в ръцете на стража на противника. Секунди преди края на мача той обаче фиксира крайното 3:1 в интерес на домакините.
Източник: dnesplus.bg