Локомотив Москва направи впечатляващ обрат като гост на Ница в

...

Локо Москва сътвори впечатляващ обрат срещу Ница

Локомотив Москва направи впечатляващ поврат като посетител на Ница в първия шестандесетинафинал за Лига Европа. След като Марио Балотели бе нанизал две попадения, едното от дузпа, до 28-ата минута, руснаците понижиха в 45-ата посредством Маркус Фернандес, който бе прецизен от бялата точка. Същият футболист оформи своя хеттрик в 69-ата и 77-ата минути.

Французите не съумяха да завършат дуела в цялостен състав, откакто Расин Коли получи пряк червен картон в 67-ата минута.

Ответният мач е на 22 февруари от 18.00 часа.

Ница поведе след 4 минути игра. Сейнт-Максимин проби добре в наказателното поле, по-късно върна леко обратно към Марио Балотели, който с безмилостен удар откри за 1:0.

Локомотивци отвърнаха в 16-ата минута, когато Алексей Миранчук откри доста добре Ари, чийто опит за изстрел обаче бе блокиран от защитата на французите.

Чудесни предпоставки за увеличение на задатъка на Ница се разкриха в 28-ата минута, когато съдията отсъди дузпа. Марио Балотели нахлу в пеналта и стреля. В опита си да пресече заплахата Неманя Пейчинович се хвърли пред него, а топката отскочи в лявата му ръка. Съдията не се поколеба и уточни бялата точка, а на грешника подвигна жълт картон.

Топката от 11-те метра си заложи Балотели. Нападателят с акуратен удар в долния десен ъгъл повиши на 2:0.

Силните минути за домакините продължиха и по този начин в 36-ата Плеа получи остроумен пас, който обаче не съумя да отиграе задоволително добре. Същият състезател насочи прекрасен удар в 40-ата минута, само че около вратата.

В последната минута на постоянното време на първата част 11-метров углавен удар бе отсъден в изгода московчани. Миранчук нахлу в наказателното поле, а в опита си да го спре Сар го подкоси. Арбитърът не се двоуми доста и уточни бялата точка. Мануел Фернандес извърши тъкмо в долния ляв ъгъл и по този начин върна очакванията на руснаците.

След почивката силите бяха изравнени. В 55-ата минута Марио Балотели можеше да усили задатъка на своя състав и да запише хеттрик, само че ударът му прелетя около десния дирек.

Страхотна опция се разкри пред локомотивци след час игра. Мачей Рибус откри пространство пред себе си и без да се бави стреля, стражът на Ница обаче навреме мазета. Ница остана с човек по-малко в 67-ата минута. Расин Коли потърси метод да противодейства на откъсналия се самичък против вратаря Ари и го задържа. Съдията подвигна пряк червен картон и отсъди директен свободен удар. Зад топката застана Маркус Фернандес. Построената стена се пропука, а топката влетя право в долния десен ъгъл за 2:2.

Локо Москва направи цялостен поврат в 77-ата минута. Маркус Фернандес получи великолепен пас отдясно от Миранчук и стреля от зоната към точката за дузпата за 3:2.