Локомотив (Мездра) спечели у дома с 2:1 срещу Вихър (Славяново)

...

Локо излъга Вихър

Локомотив (Мездра) завоюва вкъщи с 2:1 против Вихър (Славяново) в среща от 22-ия кръг на Северозападна Трета лига. Стана оспорван и под напрежение дуел. Гостите започнаха по-добре. Създадоха няколко обстановки пред отсрещната врата. „ Железничарите “ пък разчитаха на контраатаки. В 20-ата минута Десислав Русев вкара гол за Вихър, само че съдията не го зачете. В 37-ата минута топката беше подадена паралелно на голлинията и Пламен Венелинов я насочи в мрежата зад Теодор Тодоров. Секунди преди почивката футболист на Локомотив игра с ръка и съдията отсъди дузпа, която Светослав Кръстев вкара за 1:1. Футболистите от Мездра започнаха по-добре второто полувреме. В 63-ата минута съдията свири дузпа, която гостите оспорваха. Няколко души от трибуните пък влязоха на терена и играта беше прекратена за 5-6 минути. Венелинов обаче не съумя да вкара от бялата точка. До края съотборниците му организираха няколко рискови офанзиви. През отсрещната врата два пропуща направи влезлия като запаса Кристиян Тафраджийски и Янислав Иванов. Секунди преди края от незабележим ъгъл Антонио Йорданов осъществя победното попадение за Локомотив.