Локомотив“ (Мездра) спечели дербито на Северозапада срещу съименника си от

...

„Локомотив“ /Мездра/ спечели дербито на Северозапада и се върна на върха /снимки/

„ Локомотив “ (Мездра) завоюва дербито на Северозапада против съименника си от Горна Оряховица с 1:0. Двубоят от 20-ия кръг на Трета лига се трансформира в същински състезателен празник, за който способстваха и агитките на двата отбора. След последния съдийски сигнал " червено-черните " направиха " влакчето на успеха ".
По време на мача на входа на стадиона, както и в бранша за посетители, бе сложена дарителска кутия за събиране на средства, нужни за лекуването в чужбина на 35-годишния Христо Пенчев от Мездра, който страда от рядко срещано онкологично заболяване. Общата сума, която бе събрана, е 1 488, 30 лева
Домакините имаха опция за разкриване на резултата още в самото начало на срещата, когато рисков удар на Иван Аспарухов мина около вратата на „ железничарите “ от Горна Оряховица.
Десетина минути по-късно гостите насочиха поредно три удара към вратата на мездренчани, само че момчетата на Диан Попов се оправиха с заплахата.
Последваха две идентични обстановки в наказателното поле на горнооряховци, само че претенциите на домакините за дузпа не бяха почетени от основния арбитър.
В 29-ата минута мездренският отбор направи насилствена промяна. На мястото на изнесеният на носилка Ивайло Бояджиев влезе Лионел Матадос.
Минута по-късно Даниел-Виктор Кънчев проби по десния фланг, влезе в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл, само че вратарят на домакините се оправи безпогрешно.
Четири минути по-късно Гроздан Илиев от състава на Диан Попов насочи отдалечен шут, само че стражът Венцислав Димитров улови кълбото.
В 55-ата минута Ваньо Иванов нахлу в наказателното поле на горнооряховския тим и бе съборен, само че вместо да уточни бялата точка, основният арбитър подвигна жълт картон за симулация.
В 63-ата минута падна и единственото попадение в мача. Влезлият като запаса Светослав Валериев разстреля вратаря на „ черно-белите “ с удар от границата на наказателното поле.
До края на дуела не се стигна до нищо рисково и срещата приключи 1:0 в интерес на отбора от Мездра.
След този дуел „ Локомотив “ (Мездра) се върна на върха в класирането с актив от 52 точки и голова разлика 47-14. Втори е „ Бдин “ (Видин), който загуби гостуването си на „ Левски 2007 “, с три точки по-малко, а трети са горнооряховските „ железничари “, на цели 5 точки зад водача.

Стартови сформира:
„ Локомотив “ (Мз): Ивайло Василев, Ваньо Иванов, Ивайло Тодоров, Стефан Стефанов, Васил Сампунджиев, Гроздан Илиев (Светослав Валериев), Иван Аспарухов (Тодор Горанов), Деян Иванов, Васил Калоянов (к.), Михаил Иванов (Михаил Бешев), Ивайло Бояджиев (Лионел Матадос)
старши треньор: Диан Попов

„ Локомотив “ (ГО): Венцислав Димитров, Ивайло Велчев (Красен Трифонов), Кристиян Райчев, Ивайло Тодоров (к.), Али Ахмед, Александър Узунов, Явор Генчев (Тодор Бакърджиев), Даниел-Виктор Кънчев, Янислав Цачев, Георги Колев, Димитър Байдаков
старши треньор: Лъчезар Русев