Локомотив и Ботев играят при 0:1 в дербито на Пловдив.

...

НА ЖИВО: Локомотив Пловдив - Ботев Пловдив 0:1, канарчетата отбелязаха от дузпа

Локомотив и Ботев играят при 0:1 в дербито на Пловдив. Двубоят на " Лаута " е предаван директно в ефира на DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. На Gong.bg също ще проследим най-интересното от срещата. В 14-ата минута Мартин Секулич се разписа от дузпа.

Срещата стартира с домашен напън. " Черно-белите " се настаниха в полето на гостите в началните минути на срещата. В 4-ата минута " смърфовете " сътвориха и първото си по-опасно състояние. Мартин Паскалев засече с глава центриране отляво, само че топката мина подло над горната греда на вратата.

При първата си по-сериозна офанзива Ботев получи дузпа. В 10-ата минута Амаду Думбуя получи отдясно и центрира в наказателното поле. Там Мартин Секулич изпревари излезлия неразчетено Динко Хоркаш, а вратарят уцели нападателя с пестник в главата. Главният рефер Драгомир Драганов без да се замисли уточни бялата точка. Хърватският таран получи здравна помощ, а по-късно самичък се нагърби с осъществяването на наказателния удар. Деветката стреля в долния ляв ъгъл и вкара за 0:1.

В 16-ата минута срещата беше краткотрайно спряна, откакто почитателите на Локомотив започнаха да хвърлят бутилки по съперниковете играчи.

В 20-ата минута " жълто-черните " бяха покрай втори гол. Красиан Колев напредна отляво и изведе Секулич в наказателното поле. Нападателят се озова очи в очи с Хоркаш, само че ударът му беше избит от вратаря. Топката се озова в Колев, който потърси опразнената врата, само че ударът му срещна гредата.

Локомотив Пловдив - Ботев Пловдив 0:1

0:1 Мартин Секулич (14-дузпа)

Локомотив : 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 4. Мартин Паскалев, 91. Хорхе Сегура, 13. Матеус Да Силва, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 7. Бабакар Дион, 10. Джовани Маркес, 21. Евандро Коста, 14. Димитър Илиев /к/

Резерви : 81. Кристиан Томов, 17. Алфа Конте, 33. Георги Каракашев, 12. Ефе Али, 3. Калоян Костов, 9. Георги Минчев, 19. Кристиан Мендоса, 11. Петър Андреев

Треньор: Александър Томаш

Ботев: 1. Хидайет Ханкич, 9. Мартин Секулич, 10. Красиан Колев, 15. Джеймс Етоо, 16. Самуел Акере, 17. Николай Минков, 22. Реда Рабей, 25. Станислав Работов /к/, 26. Амаду Думбуя, 28. Янис Карабельов, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 92. Даниел Кайзер, 4. Елвис Ману, 14. Фаустас Степонавичюс, 18. Димитър Папазов, 20. Антонио Перера, 21. Точукву Ннади, 24. Джаспър Ван Хертъм, 30. Лъчезар Балтанов, 31. Уме Емануел

Треньор: Станислав Генчев