Локо Сф записа първа победа за сезона и задълбочи кризата

...

Локо Сф записа първа победа и остави Ботев Пд да агонизира на дъното

Локо Сф записа първа победа за сезона и задълбочи рецесията в Ботев Пд. " Жълто-черните " демонстрираха отчайващо слаба продукция и изгубиха с 0:2 гостуването си в столицата от 4-ия кръг на Първа лига.

Димитър Митков и Илия Димитров се разписаха за домакините, а повече от час Ботев игра с човек по-малко поради пряк червен картон на Етоо. Официален дебют отпред на " канарите " записа наставникът на втория тим Артур Ованисян, който размени Азрудин Валентич. Ботев е крепко закотвен на последното място във краткотрайното класиране и е единственият отбор в елита без извоювана точка.

Първият прецизен удар в дуела бе за гостите в 22-ата минута. Дилан Мертенс напредна през центъра, стигна до дъгата пред наказателното поле и стреля мощно, само че вратарят Александър Любенов мазета в корнер.

Пет минути по-късно трябваше да се намесва VAR поради недодялан фаул на Етоо, който влезе доста остро в краката на Димитър Митков. Реферът Станимир Тренчев подвигна пряк червен картон на Етоо, който апропо, имаше към този момент един жълт картон за груба игра.

В 40-ата минута Мохамед Брахими прати топката в мрежата. Голът обаче бе анулиран, защото при центрирането от фаул трима футболисти на Ботев бяха в засада.

Пет минути след почивката Локомотив София откри резултата. Мики Орачев бе изведен по левия фланг, напредна с няколко крачки и центрира остро към дребния пеналт, където Димитър Митков засече с крайник за 1:0.

След това " железничарите " имаха още две благоприятни условия за гол, само че ги пропиляха посредством Франса. Веднъж и реферът пожали Николай Минков, като му спести втори жълт картон. Така се стигна до 84-ата минута, когато Локомотив София реши мача с втори гол. Селсо Рапосо проби по дясното крило и подаде към Илия Димитров, който изпревари прекомерно бавния Роберто Пунчец и засече с крайник за 2:0. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg