Локо Сф стигна до първи успех през новия сезон, след

...

Първа победа на Локо Сф, четвърта загуба на Ботев Пд

Локо Сф стигна до първи триумф през новия сезон, откакто надделя с 2:0 Ботев Пд в мач от IV кръг на efbet Лига. Така отпадналият предходната седмица от Европа пловдивски отбор продължи черната си серия след попадения на Димитър Митков (50) и резервата Илия Димитров (84). Ключов бе моментът, когато в средата на първото полувреме Джеймс Ето`о (27) получи пряк червен картон за недодялан фаул против Митков. В 40-ата минута след интервенция на ВАР не бе зачетен гол на Мохамед Брахими поради засада.
Антоан Бароан можеше да върне едно попадение в последните секунди на мача, само че вратарят Александър Любенов със сетни сили съумя да улови удара му.
Двубоят бе под №100 за капитана на " железничарите " Красимир Милошев с екипа на Локомотив. За " червено-черните " дебютира някогашният състезател на Левски и Ботев Пд Антонио Вутов.
Агитката на Ботев изиска пояснения от играчите след мача, само че единствено българите Виктор Генев, Димитър Тонев и Николай Минков се подредиха на парапета, който отделя публиката от терена. Наблизо до тримата остана Мартин Секулич. Според осведомени " бултрасите " са поискали наложителна победа над ЦСКА в неделя в " Коматево ".