Лийдс записа категорична победа над Бърнли в мач от 36-ия

...

Лийдс разби Бърнли

Лийдс записа безапелационна победа над Бърнли в мач от 36-ия кръг на Висшата лига. Тимът на Марсело Биелса се наложи с 4:0 и сигурно ще резервира десетата си позиция във краткотрайното класиране.

Освен проваляне през днешния ден, Бърнли записа и отрицателен връх във Висшата лига. Тимът записва девети следващ мач без триумф вкъщи, което не се е случвало в никакъв случай до в този момент в Премиърлийг.

Лийдс съумя да поведе секунди преди почивката, когато Матеуш Клих откри резултата.

През втората част домакините напълно смъкнаха гарда и позволиха цели три безответни гола. Първо Джак Харисън вкара след разиграване от корнер в 60-ата минута, а по-късно на два пъти прецизен бе Родриго, който се разписа в границите на две минути.