Лийдс Юнайтед разгроми с 4:0 Бърнли при визитата си на

...

Спасилият се Бърнли беше разгромен на собствен терен от Лийдс

Лийдс Юнайтед разгроми с 4:0 Бърнли при визитата си на " Търф Муур " в следващия си мощен мач от Висшата лига.

Попаденията за спечелилите вкараха Клих, Харисън и Родриго, като последният се разписа на два пъти.
 Снимка 530930
Източник:

Матеуш Клих даде задатък на гостите с удар от наказателното поле малко преди края на първата част, с което узакони по-солидното показване на отбора си до паузата.

След час игра пък Джак Харисън повиши актива на " бялата роза " след подаване на Езгиан Алиоски.
 Снимка 530931
Източник:

Резервата Родриго се разписа два пъти през втората част, с цел да оформи безапелационната победа на Лийдс Юнайтед.
 Бивш асистент в Манчестър Юнайтед: Погба основава дисбаланс в тима

" Солскяер харесва концепцията да играе с двама вътрешни полузащитници "

Бърнли стартира решително, само че първи късмет за гол имаше пред гостите, откакто Патрик Бамфорд принуди Пийкок-Феръл да се намесва при отсъствието на Ник Поуп.
 Снимка 530929
Източник:

Удар на Матей Видра пък бе осуетен от крайници на Елан Мелие, като Бърнли въпреки всичко опита да стигна до изравняването, само че отборът на Марсело Биелса беше по-доминиращият и приключи съботния следобяд с четири гола в своя актив.

Лийдс е 10-и във краткотрайното класиране, до момента в който Бърнли се избави и резервира 15-ата си позиция.