Лийдс победи Тотнъм с 3:1 у дома в мач от

...

Лийдс попари мечтите на Тотнъм за Шампионска лига

Лийдс победи Тотнъм с 3:1 вкъщи в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. Поражението значително поставя завършек на възможностите на " шпорите " за място в Топ 4 в края на сезона.

Стюарт Далас откри резултата в 13-ата минута, а в 25-ата Хюн-Мин Сон изравни. В 42-ата минута Патрик Бамфорд още веднъж изведе домакините напред в резултата, а в 84-ата минута Родриго оформи крайния резултат.

Така Тотнъм остава шести с 56 точки, до момента в който Лийдс събра 50 точки и излезе девети.

Двубоят стартира чудесно за домакините. В 13-ата минута отбита топка стигна до Стюарт Далас в наказателното поле, който с прекрасен удар в десния ъгъл не остави шансове на Лорис.

Лондончани стигнаха до изравнителен гол в 25-ата минута. Тогава Деле Али пусна отличен пас към Сон, който преодоля вратаря за 1:1.

В 31-ата минута Хари Кейн бе изведен самичък против Мелие и прати топката във вратата. Попадението обаче беше анулирано поради засада.

Лийдс още веднъж поведе в 42-ата минута. Тогава Патрик Бамфорд засече чудесно подаване на Алиоски и направи резултата 2:1.

През второто полувреме домакините продължиха да играят по-добре и не позволяваха на Тотнъм да заплашва изключително Мелие. В 84-ата минута Родриго постави завършек на разногласието. Рафиня проби отляво и с паралелен пас откри непокрития испански нападател, който не сбърка - 3:1.
Източник: fakti.bg