Лийдс надви в голов трилър Мидълзбро с 4:3 като гост.

...

Лийдс и Груев с важна победа в голов трилър

Лийдс надделя в голов трилър Мидълзбро с 4:3 като посетител. По този метод е прекратена серия от три мача без победа в Чемпиъншип. Срещата беше от 44-ия кръг на Чемпиъншип. Българският национал Илия Груев стартира като титуляр и остана на терена през целия мач.

С триумфа Лийдс събра 90 точки и излезе на второ място във краткотрайното класиране, изпреварвайки Ипсуич. Лидер е Лестър с 91 точки. Битката за директна промоция във Висшата лига се обрисува да бъде жестока в последните два кръга.

Домакините поведоха още в 7-ата минута посредством Айзея Джоунс. Седем по-късно Крисенсио Съмървил изравни. В 18-ата минута йоркшърци направиха цялостен поврат с гол на Патрик Бамфорд.

След половин час игра Мидълзбро изравни резултата посредством Емануел Лате Лат. В 39-ата минута Лийдс още веднъж поведе с гол на Вилфред Ньонте.

Малко след час игра Съмървил осъществя за 2:4 с втория си гол в мача.

Мидълзбро се върна в срещата в 87-ата минута с ново попадение на Лате Лат, само че за повече нямаше сили.