Лийдс и Брентфорд, които в последните три мача помежду си

...

Давид Рая застана на пътя на Лийдс и удължи впечатляващата серия на Брентфорд

Лийдс и Брентфорд, които в последните три мача между тях бяха отбелязали 14 гола, приключиха 0:0 на „ Елънд Роуд “ в конфликт от 21-вия кръг на Премиър лийг. Домакините могат да съжаляват повече за изпуснатата победа, защото преобладаваха през втората част, само че стражът на лондончани Давид Рая отрази всички удари на йоркширци, които записаха шести следващ мач в шампионата без победа. Брентфорд приключи дуела без прецизен изстрел, само че удължи серията си без проваляне на осем поредни срещи.

В състава на Лийдс имаше една смяна спрямо мача с Астън Вила. Централният защитник Макс Вьобер дебютира в Премиър лийг, заменяйки контузения Лиъм Купър. Рико Хенри и Мадс Рурслев стартираха за Борнемут.

Двата тима изиграха динамично първо полувреме, само че без изключително чисти благоприятни условия. Единственият прецизен удар преди почивката нанесе Родриго в 39-ата минута от 25 метра. В него обаче нямаше доста мощ и Рая избави без проблеми. Иначе дуелът вървеше равностойно, като гостите започнаха малко по-активно, само че последователно Лийдс пое самодейността.

През второто полувреме превъзходството на домакините бе доста по-сериозна, само че Давид Рая няколко пъти се намеси доста добре, спасявайки удари на Аарсънсън, Родриго и Ньонто. Така Лийдс остава единствено с точка над зоната на изпадащите. Брентфорд пък изпревари Ливърпул с тази точка и заема осмата позиция във краткотрайното класиране.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.