Лия Каратанчева триумфира с титлата на турнира за жени от

...

Лия Каратанчева спечели титлата на турнира за жени в София от веригата UTR Pro Tennis Tour

Лия Каратанчева победи с купата на шампионата за дами от веригата UTR Pro Tennis на кортовете на Търговска колегия „ Люлин 6 " в София с награден фонд от 20 хиляди $. Това беше осми шампионат в България от веригата от началото на годината.

В напълно български край Каратанчева победи с 6-1, 7-6(3) Елица Костова. Така Лия завоюва купата с шест следващи победи и нито един изгубен сет.

Наградите на призьорките връчи Рангел Марков, заместител ръководител на УС на БФТ.

Той акцентира за ефикасните старания на БФТ за организирането на професионални шампионати с наградни фондове, които дават опция на родните ни тенисисти да вземат присъединяване без да пътуват отвън страната. В този UTR шампионат 11 от 20 състезателки бяха българки.

Рангел Марков благодари на Тенис Клуб „ Люлин 6 ", един от най новите членове в фамилията на българския тенис, за съвършената организация по време на шампионата. Той пожела триумф на клуба, като акцентира че в Люлин се намира един от най-хубавите тенис бази в страната.