Лий-сеул Канг реализира 37 точки, за да помогне на националния

...

Република Корея с първа победа на Световно от 12 години насам

Лий-сеул Канг осъществя 37 точки, с цел да помогне на националния тим на Република Корея при триумфа над Босна и Херцеговина с 99:66 (25:20, 20:17, 31:151, 23:14) в Сидни, с което страната записа първата си победа на Световно състезание по баскетбол за дами от 12 години насам.

Република Корея заема пето място в група „ А “ на шампионата в Австралия, с един триумф от три мача. Отборът, който взе участие на 16-и следващ шампионат на планетата, се изравни по този индикатор със състава на Съединени американски щати. Корейките обаче нямаха победа от 2010 година, когато надиграха Япония. Канг означи 7 тройки, плюс 8 битки и 5 асистенции.

В останалите мачове отборът на Съединени американски щати се оправи с Китай със 77:63 (18:13, 26:12, 12:22, 21:16) за трета поредна победа от три изиграни мача и оглавява класирането в група „ А “, до момента в който китайките са втори с баланс 2-1.

Американките удължиха победната си серия на Световно състезание на 25 мача, а последната им загуба е от полуфиналите през 2006 година, когато отстъпиха пред Русия. Баскетболистките на Съединени американски щати към този момент си осигуриха място на четвъртфиналите и са на една победа от върха от 26 следващи триумфа на Мондиал от интервала 1998-2006 година.

Пуерто Рико претърпя проваляне от Белгия с 65:68 (11:12, 20:19, 17:18, 17:19). Белгийките заемат трето място с 2 победи и 1 загуби, съставът на Пуерто Рико е четвърти с баланс 1-2, пети са корейките, а на последната, шеста позиция във краткотрайното класиране е тимът на Босна и Херцеговина с три провали.

Снимки: Gettyimages