Ливърпул започна мача с доста нетрадиционен състав, в който преобладаваха

...

Ливърпул загуби от РБ Залцбург в последната си лятна проверка

Ливърпул стартира мача с много нетрадиционен състав, в който доминираха млади играчи и такива, които по-рядко попадат измежду титулярите. Сред тях само се открояваше новото звездно попълнение Дарвин Нунес, който водеше офанзивата през първите 45 минути.

Именно Нунес бе футболистът, който най-вече тормозеше на противника през първата част. Той насочи няколко изстрела към вратата на противника, които бяха отразени от вратаря, а в 25-ата минута и напречната греда оказа помощ на австрийците.

Домакините обаче също имаха своите шансове. Първият по-сериозен подобен пристигна след голяма неточност на Джо Гомес, който подари топката на Бенджамин Шешко, неговият удар бе избавен от Адриан, само че топката се озова във Фернандо, който от близко не уцели празната врата.

В 31-вата минута Република България Залцбург въпреки всичко поведе в резултата. Шешко комбинира с Окафор, който го изведе на скорост и младокът осъществя за 1:0.

В средата на второто полувреме Юрген Клоп пусна множеството си титуляри и това промени фрапантно хода на мача. До края съвсем всичко се развиваше пред наказателното поле на австрийците, а вратарят Нико Мантъл бе подложен на обстрел, само че той направи нови страхотни спасявания след удари на Луис Диас, Александър-Арнолд и Роберто Фирмино.

В добавеното време англичаните желаеха дузпа за явно нарушаване против Луис Диас в наказателното поле, само че съдията реши, че няма да уточни бялата точка.

В последна сметка Република България Залцбург удържа крахката си преднина и се поздрави с влиятелна победа. Ливърпул пък позволи второ проваляне в контролите по-късно от Манчестър Юнайтед (0:4). Това бе последна инспекция за мърсисайдци, които единствено след три дни излизат против Манчестър Сити в конфликт за Къмюнити шийлд.