Ливърпул записа втора чиста победа, след като се справи с

...

Юрген Клоп скочи на кечистите от Бърнли

Ливърпул записа втора чиста победа, откакто се оправи с лекост против Бърнли на „ Анфийлд “ с 2:0. „ Червените “ направляваха мача от самото начало, като можеха да се поздравят и с по-убедителна победа. Бърнли стана първият отбор, който излезе с играчи с номера от 1 до 11 от 1998 година, имаше няколко нелоши моменти, само че не съумя да се възползва от тях.

Диого Жота откри резултата в 18-ата минута, откакто засече центриране на Цимикас от левия фланг, а малко по-късно гол на Салах бе анулиран поради засада. През второто полувреме точн бе Садио Мане, за който това бе първо попадение за сезона.

След мача наставникът на Юрген Клоп в типичния си жанр реши да скастри нападателната игра на противника и изискат съдиите да защищават повече играчите му.

„ Срещу Бърнли не може да се играе естествен мач, постоянно би трябвало да си подготвен за борба с тях. Беше в действителност доста мъчно през днешния ден. Видяхте какви влизания направиха Барнс и Ууд във Ван Дайк и Матип. Така се връща с 15 години обратно футболът. Твърде рискови са. Гледайте кеч, в случай че това ви харесва “, съобщи Клоп след дуела.

Liverpool manager Jurgen Klopp says his side faced a real test as they beat Burnley 2-0, but added there is a grey area between letting the game flow and protecting players on the pitch
— Sky Sports Premier League (@SkySportsPL)