Ливърпул записа убедителна победа с 5:1 над Брайтън като гост

...

Фирмино поведе Ливърпул за гръмка победа и място в Топ 4

Ливърпул записа безапелационна победа с 5:1 над Брайтън като посетител в мач от 15-ия кръг във Висшата лига. Роберто Фирмино блесна с хеттрик, едно попадение добави Емре Джан, а Люис Дънк си означи автогол. Глен Мъри вкара почетното попадение от дузпа за домакините.

Резултатът бе открит от Емре Джан в 30-ата минута. той бе открит от Фирмино в наказателното поле и елементарно прати топката в мрежата. Малко по-късно бразилецът записа първото си попадение в мача.

Малко след началото на второто полувреме, още веднъж Фирмино се разписа, изпращайки топката в десния ъгъл на вратата.

60 секунди по-късно, домакините от Брайтън получиха право да изпълнят 11-метров наказателн удар, който бе осъществен от Глен Мъри.

В 88-ата минута Фирмино оформи своя хеттрик, откакто се разписа от свободен удар, а незабавно по-късно Люис Дънк си означи автогол и по този начин бе завършено крайното 5:1 за Ливърпул.

Мърсисайдци към този момент са в Топ 4 с актив от 29 точки. Арсенал има една по-малко, само че и мач против Манчестър Юнайтед на " Емиратс ".