Ливърпул взе добър аванс в първия мач с Интер от

...

"Ливърпул" си тръгна с добър аванс от Милано

" Ливърпул " взе добър задатък в първия мач с " Интер " от 1/8-финалите в Шампионската лига. Мърсисайдци завоюваха гостуването си в Милано с 2:0, след попадения през втората част.

Ключови за триумфа се оказаха запасите, които Юрген Клоп направи. Едната от тях - Роберто Фирмино, се разписа в 75-ата минута, а Салах откри място измежду голмайсторите след попадение в 83-ата.

Двубоят на " Сан Сиро " беше тактически, със здрава борба и надхитряне сред треньорите Симоне Индзаги и Юрген Клоп. До почивката " нерадзурите " уцелиха греда, а при започване на втората част съществено заплашиха вратата, защитавана от Алисон.

Снимка: Reuters

Промените на Клоп обаче усилиха експанзията на гостите в предни позиции. Фирмино вкара с глава след центриране от корнер, като изпревари защитник на близката греда.

Седем минути преди края на дуела се разписа и Салах. Египетският нападател се възползва от неточност в защитата на " нерадзурите " и вкара с компактен шут по тревата за крайното 2:0.

Реваншът в Ливърпул е на 8 март, като към този момент не важи правилото за голове на непознат терен.

За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!