Ливърпул води с 4:3 срещу Манчестър Сити на „Анфийлд“ от

...

НА ЖИВО: Ливърпул удари звучно Манчестър Сити

Ливърпул води с 4:3 против Манчестър Сити на „ Анфийлд “ от 23-ия кръг на Висшата лига. Попадението за мърсисайдци осъществя Алекс Окслейд-Чембърлейн в 9-та минута. Лерой Сане изравни резултата в 40-та минута.

Следете мача в Gong,bg , гледайте го по DIEMA SPORT 2 и GONG PLAY .

Двубоят стартира по съвършен метод за Ливърпул, който поведе в резултата в 9-та минута. Фернандиньо не съумя да спре Алекс Окслейд-Чембърлейн, който се измъкна сред трима футболисти на Манчестър Сити, след което с диагонален удар от към 20 метра вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Едерсон.

Лерой Сане насочи отдалечен удар в 23-та минута, след което топката рикошира в тялото на Деян Ловрен и мина настрана от левия дирек на вратата на Лорис Кариус.

Фабиан Делф се опита да отнеме топката от Алекс Окслейд-Чембърлейн в 26-та минута и направи шпагат, само че получи травма в коляното. Той получи здравна помощ от лекарския екип на Манчестър Сити и се опита да продължи присъединяване си в мача, само че не съумя и бе сменен наложително в 31-та минута от Данило.

Кевин Де Брюин опитва да изненада Кариус с отдалечен удар в 35-та минута, само че вратарят на Ливърпул не бе усложнен и избави.

Манчестър Сити съумя да изравни резултата в 40-та минута, когато Кайл Уокър откри с отличен извеждащ пас Лерой Сане, който финтира първо Джо Гомес, а по-късно и Жоел Матип. Германският футболист стреля, а Лорис Кариус не се намеси добре и позволи топката да влети във вратата му.

В заключителните секунди на първата част Фернандиньо насочи отдалечен удар, само че той бе неакуратен и топката излезе в навън.

Ливърпул - Манчестър Сити 4:1

1:0 Алекс Окслейд-Чембърлейн 9'

1:1 Лерой Сане 40'

2:1 Роберто Фирмино 59'

3:1 Садио Мане 62'

4:1 Мохамед Салах 68'

Ливърпул : 1. Лорис Кариус – 12. Джо Гомес, 32. Жоел Матип, 6. Деян Ловрен, 26. Андрю Робъртсън – 23. Емре Джан, 5. Жоржиньо Вайналдум – 21. Алекс Окслейд-Чембърлейн, 11. Мохамед Салах, 19. Садио Мане – 9. Роберто Фирмино

Манчестър Сити : 31. Едерсон – 2. Кайл Уокър, 5. Джон Стоунс, 30. Николас Отаменди, 18. Фабиан Делф – 17. Кевин де Брюин, 25. Фернандиньо, 8. Илкай Гюндоган – 7. Рахийм Стърлинг, 10. Серхио Агуеро, 19. Лерой Сане