Ливърпул вече има преднина от шест точки пред втория във

...

Ливърпул дръпна със седем точки пред шампиона преди дербитата с Арсенал и Ман Сити

Ливърпул към този момент има преднина от шест точки пред втория във краткотрайното класиране на Премиър лийг, който от довечера е тимът на Тотнъм. Авансът на мърсисайдци пред първенеца Манчестър Сити пък е седем точки, откакто " жителите " записаха втора поредна загуба в шампионата.

За " Боксинг дей " Ливърпул подари на почитателите си победа с 4:0 над Нюкасъл на " Анфийлд " - триумф, реализиран с лекост, при който играчите на Юрген Клоп даже икономисаха сили. Деян Ловрен (11`), Мохамед Салах (47`-дузпа), Джердан Шакири (79`) и Фабиньо (85`) се разписаха за спечелилите, които още веднъж записаха чиста мрежа.

Клоп бе направил три промени. Трент Александър-Арнолд се завърна след травма, заменяйки в стартовия състав Джеймс Милнър, който не беше в групата. Жоржиньо Вайналдум и Джердан Шакири също започнаха като титуляри, до момента в който Наби Кейта и Фабиньо останаха на скамейката за началото.

Рафеал Бенитес, който постоянно е добре признат на " Анфийлд ", бе направил цели шест промени в съпоставяне със състава, който започва при нулевото тъждество с Фулъм. Йошинори Муто, Айзък Хайдън, Кенеди, Федерико Фернандес, Хоселу и ДеАндре Йедлин бяха титуляри.

" Свраките " не започнаха неприятно и даже първи сътвориха голово състояние на " Анфийлд ". В осмата минута Мат Ричи центрира доста добре към Хоселу, който засече с глава, само че стреля в земята, след което топката мина настрана. Две минути по-късно Шакири бе оставен самичък да шутира от 12 метра, само че не съумя да засече добре центрирането на Мане и ударът му бе неакуратен.

В 11-ата минута мърсисайдци извършиха късо корнер, след което Робъртсън центрира отляво. Ласелс почисти неприятно с глава, а Ловрен засече от воле, давайки задатък на домакините с хубав гол.
Ливърпул мъчно намираше път към вратата на Нюкасъл, макар че контролираше играта. Едва в края на първата част Шакири имаше късмет да удвои, откакто извърши добре директен свободен удар, само че Дубравка мазета над гредата.

Малко след подновяването на играта Мо Салах си завоюва дузпа, откакто изпревари Дъмет, който го подръпна в тил. Египтянинът употребява това и падна в наказателното поле, а реферът уточни бялата точка. Салах извърши доста тъкмо 11-метровия углавен удар, въпреки че Дубравка хвана ъгъла - 2:0.

В 54-тата минута Хоселу получи втори късмет през днешния ден, само че и този път ударът му с глава, въпреки и доста по-добър от този през първата част, мина настрана от вратата на Алисон.

В 67-ата минута Дубравка избави изстрел от близко на Фирмино.
Продължително нахлуване на Ливърпул в 79-ата минута приключи с трети гол за мърсисайдци. Александър-Арнолд центрира по земя отдясно, а Шакири засече от няколко метра.

Пет минути преди края Фабиньо оформи крайния резултат с първия си гол за Ливърпул. Бразилецът засече от близко с глава центриране от корнер на Салах. В края Стъридж пропусна да се разпише, а Алисон още един път сподели класата си, спасявайки доста рисков удар на Лонгстаф.

Ливърпул има 51 точки след 19 изиграни кръга - шест повече от Тотнъм и седем пред Манчестър Сити. Днес мърсисайдци изравниха първенците и по голова разлика. В последния кръг за годината селекцията на Клоп приема Арсенал на " Анфийлд ", а на 3 януари 2019 гостува на Манчестър Сити.
Източник: dnesplus.bg