Ливърпул възстанови преднината си от шест точки пред шампиона Манчестър

...

Ливърпул обърна Тотнъм и дръпна на Манчестър Сити

Ливърпул възвърне преднината си от шест точки пред първенеца Манчестър Сити, откакто стигна до поврат и победа с 2:1 над Тотнъм в дербито от 10-ия кръг на Премиър лийг, играно на " Анфийлд ". " Шпорите " поведоха още в 47-ата минута след гол на Хари Кейн. След това мърсисайдци постановиха сериозен напън и сътвориха много положения, само че положителните намеси на Пауло Гасанига им попречиха да стигнат до гол до почивката. В началото на втората част Хюн-Мин Сон пропусна златна опция да наклони уверено везните в интерес на лондончани, откакто негов удар срещна гредата. В 52-рата минута Джордан Хендерсън изравни резултата, а 1/4 преди края Мохамед Салах донесе значимите три точки на Ливърпул след тъкмо осъществяване на дузпа.

Последният дуел сред тези два тима бе на финала на Шампионската лига в Мадрид, където мърсисайдци завоюваха с 2:0.
Източник: fakti.bg