Ливърпул стигна до важни три точки срещу Тотнъм, но те

...

ТРИЛЪР НА АНФИЙЛД! Ливърпул надви Тотнъм след 7 гола

Ливърпул стигна до значими три точки против Тотнъм, само че те не пристигнаха толкоз леснот колкото изглеждаше при започване на мача им на " Анфийлд ". " Мърсисайдци " победиха с 4:3, като небрежно поведоха с 3:0, само че в самия край лондончани изравниха до 3:3 преди Жота да реши всичко с ответен удар.Ливърпул поведе в резултата още в 3-ата минута. Трент-Александър Арнолд изведе Къртис Джоунс в наказателното поле, а халфът с изстрел в центъра на вратата на Форстър даде задатък на мърсисайдци.

Само две минути по-късно Ливърпул към този момент водеше с два гола. Коди Гакпо асистира на Луис Диас, а колумбиецът я вкара в десния ъгъл на Фрейзър Форстър.

В 14-ата минута ситуацията за Тотнъм стана още по-лошо, откакто Кристиан Ромеро извърши нарушаване за дузпа. Зад топката застана Мохамед Салах, който не остави никакъв късмет на Форстър и се разписа за 3:0.

В 39-ата минута Хюн-мин Сон предприе самостоятелен пробив, само че той приключи с блокиран изстрел. Секунди по-късно Тотнъм въпреки всичко върна един гол. Иван Перишич центрира в наказателното поле към Хари Кейн, а британският национал овладя и стреля мигновенно във вратата на Алисон.

В 42-ата минута Алисон се регистрира с значимо избавяне при изстрел от близко на Деян Кулушевски.

В началото на втората част " шпорите " имаха късмет за втори гол, откакто в 54-ата минута Сон стреля от границата на наказателното поле, само че топката се отби в десния непряк дирек. Минута по-късно същата орис сполетя и Кристиан Ромеро.

В 77-ата минута Хюн-мин Сон въпреки всичко откри пътя към гола, откакто доближи до центриране на границата на наказателното поле и с изстрел по земя, матира Алисон.

В третата минута на добавеното време Ричарлисон смълча " Анфийлд " с първия си гол за сезона. Две минути по-късно обаче Диого Жота се трансформира в воин за " алените ". Португалецът стигна до отскочила топка в наказателното поле и с изстрел в долния десен ъгъл преодоля Форстър.
Източник: novsport.com