Ливърпул стигна до труден успех с 2:1 над Борнемут в

...

Ливърпул се върна на победния път след обрат над Борнемут

Ливърпул стигна до сложен триумф с 2:1 над Борнемут в първа среща от 29-ия кръг на Висшата лига. Така футболистите на Юрген Клоп към този момент имат 82 точки, а вторият Манчестър сити е с 57.

Калъм Уилсън откри резултата в 9-ата минута, откакто бе оставен непокрит на няколко метра от празната врата.

Мохамед Салах изравни в 25-ата минута. Звездата на домакините получи пас от Садио Мане и с компактен удар не остави шансове на Рамсдейл. Само осем минути по-късно домакините стигнаха до цялостен поврат. Ван Дайк лиши топката в центъра на терена и изведе Мане самичък против вратаря, който с диагонален удар прати топката в мрежата.

След подновяването на играта темпото бе доста по-ниско. В 61-вата Джеймс Милнър избави Ливърпул от сигурен гол, откакто почисти пред голлинията удар на Фрейзър, който трансферира Адриан.

В 75-ата минута Садио Мане прати топката в сглобката след удар от границата на наказателното поле. В заключителните минути на мача Салах пропусна да вкара трети гол, а резервата Ориги провали отлична контраофанзива.