Ливърпул спечели само точка от домакинския си мач срещу Брайтън

...

Ливърпул се спъна в Брайтън след голов трилър на Анфийлд

Ливърпул завоюва единствено точка от домакинския си мач против Брайтън и приключи наедно 3:3 в дуел от осмия кръг на Висшата британска лига.

Двубоят на " Анфийлд " стартира изненадващо и " чайките " бързо поведоха с два гола. Точен за гостите беше Леандро Тросар. Белгиецът откри резултата в четвъртата минута, когато направи беззащитен вратаря Алисън. Само 13 минути по-късно още веднъж Тросар се разписа във вратата на " алените " след извеждащ пас на Соломон Марч.

В 33-ата минута Ливърпул върна едно попадение посредством Роберто Фирмино, който се възползва по най-хубавия метод от композиция с Мохамед Салах.

Девет минути след началото на втората част Луис Диас асистира на Фирмино и резултатът стана 2:2.

19-кратните първенец на Англия направиха цялостен поврат в 63-ата минута, когато Адам Уебстър си означи автогол в опит да пресече топката при центриране.

Брайтън изненадващо се добра до точката след трето попадение на Тросар, пристигнало след пас на Каору Митома седем минути преди приключване на постоянното време.

Ливърпул има актив от 10 точки на девета позиция в класирането след неубедителния старт на новата акция. Брайтън заема четвърта позиция във Висшата лига с 13 точки.
 Челси победи Кристъл Палас с 2:1