Ливърпул спечели с 3:0 като гост срещу Лийдс в неделния

...

Ливърпул срази Лийдс, но тежка травма помрачи успеха им

Ливърпул завоюва с 3:0 като посетител против Лийдс в неделния дуел от четвъртия кръг във Висшата лига на Англия.

В 20-ата минута Трент Александър-Арнолд асистира за Мохамед Салах, който изведе "червените " напред в резултата с удар от наказателното поле.

Садио Мане на два пъти пропусна да удвои задатъка за тима от Мърсисайд, а Фабиньо се разписа при добавка пет минути след почивката.

В 63-ата минута Паскал Струийк получи пряк червен картон за рисково влизане против съперник и остави "белите " в понижен състав на терена. При интервенцията на Струийк доста тежка травма получи младокът Харви Елиът, който имаше потребност от спомагателен О2 до момента в който получаваше лекарска помощ.

В спомагателното време Тиаго Алкантара изведе Мане и той оформи класическия триумф за 19-кратните първенци на Англия.

Ливърпул дели второто място в класирането с Челси, като двата тима имат по 10 точки и голова разлика 9:1.

Лийдс има единствено две точки на 17-та позиция във Висшата лига.

В понеделник вечерта е дуелът сред Евертън и Бърнли.