Ливърпул се добра до равенство 1:1 при гостуването на си

...

Луис Диас спаси Ливърпул от грандиозна издънка

Ливърпул се добра до тъждество 1:1 при гостуването на си на новака във Висшата лига Лутън.

Мърсисайдци сътвориха доста повече положения от противника си, само че " шапкарите " бяха доста по-близо до това да вземат трите точки на личния си стадион " Кенилуърт Роуд ". Те поведоха в 80-ата минута посредством Таит Чонг, само че попадението на юношата на Манчестър Юнайтед в последна сметка не се оказа задоволително за успеха.

До края домакините се прибраха надълбоко в своята половина, само че не съумяха да запазят преднината си. В 95-ата минута Харви Елиът центрира към далечната греда, където Луис Диас надскочи персоналния си надзирател и с глава означи за крайното 1:1.

След равенството Ливърпул събра 24 точки и след 11 кръга заема трето място, на три зад първенеца Манчестър Сити. Лутън е на 17-о място с 6 точки.
 Нотингам - Астън Вила 2:0 в мач от Висшата лига