Ливърпул са вече три мача без победа на Анфийлд, след

...

Ливърпул понесе тежък удар върху амбициите им за титла във Висшата лига

Ливърпул са към този момент три мача без победа на " Анфийлд ", откакто изгубиха от Кристъл Палас с 1:0, в мач от 33-я кръг на Висшата лига. " Мърсисайдци " могат да се отдалечат на три точки от първото място в класирането, в случай че Арсенал завоюва семейството си против Астън Вила.

Преди началото на дуела, двата тима резервираха минута тишина, по случай нещастието " Хилзбъро ", от която на следващия ден ще се навършат 35 години. Тогава умират 97 почитатели на Ливърпул, а още 700 са ранени.

Anfield observes a minute’s silence in memory of the 97 supporters who lost their lives in the Hillsborough tragedy, ahead of Monday’s 35th anniversary.
— Liverpool FC (@LFC)

Единствения гол в мача бе маркиран от звездата на гостите Еберечи Езе, откакто той приключи добре построена отборна офанзива в 14-та минута.

Само четири минути по-късно нападателят на " орлите " Жан-Филип Матета имаше златна опция да удвои резултата, след падение на Върджил ван Дайк. Французинът съумя да трансферира вратаря Алисон, само че Андрю Робертсън почисти със самоотвержена интервенция топката от гол линията.

Moments after going a goal up, were this close to going two ahead!

What a clearance from Andy Robertson!
— Premier League (@premierleague)

Домакините имаха късмет на два пъти в границите на две минути да изравнят резултата. В 27-та минута, след безредие в наказателното поле, Уатару Ендо се добра до топката, само че изстрела му срещна напречната греда. Малко по-късно вратаря на гостите Дийн Хендърсън сподели положителни рефлекси при волето на Луис Диаз.

Десет минути след началото на второто полувреме " орлите " още веднъж трябваше да разчитат на британския си пазач след следващото недоразумение в наказателното поле, довело до шут от вратарското поле на Дарвин Нунес.

Последваха луди три минути в този дуел. В 72-та минута Ливърпул отключи отбраната на Кристъл Палас, само че още веднъж не стигна до изравняващото попадение, откакто удара на Диого Жота бе блокиран от някогашния десен бек на " мърсисайдци " Натаниел Клайн.

Веднага по-късно на другата врата изстрел на Матета отблизо растояние бе избавен от брилиянтния инстикт на Алисон.

От последвалия ъглов удар, домакините проведоха светкавична контраофанзива, само че Къртис Джоунс бе неакуратен един на един против Хендерсън.

HUGE moments at Anfield!

Nathaniel Clyne makes a huge block from Diogo Jota`s shot
Jean-Philippe Mateta forces a point-blank save from Alisson
Curtis Jones puts a one-on-one opportunity wide
Ливърпул се намират на третата позиция с актив от 71 точки, на две от краткотрайния водач Манчестър Сити. Отборът воден от Юрген Клоп пътува до Бергамо за реванша си против Аталанта от четвъртфиналите на Лига Европа.

Кристъл Палас заемат 14-то място с 33 пункта. Следващото тестване пред възпитаниците на Оливер Глазнер е домакинство на Уест Хям.