Ливърпул разгроми Кристъл Палас с 4:0 в сряда вечер с

...

Уникално: Ливърпул не позволил на съперник да докосне топката в наказателното поле 90 минути

Ливърпул разгроми Кристъл Палас с 4:0 в сряда вечер с голове на Трент Александър-Арнолд, Мохамед Салах, Фабиньо и Садио Мане, само че превъзходството на " алените " може да бъде измерена и с други индикатори.

Откакто компанията Opta изготвя статистически данни от 2008 насам, Ливърпул е първият тим въобще, който не е разрешил на противник да допре топката в наказателното му поле за всичките 90 минути.

Вечерта стартира с травма на главния нападател на гостите Уилфрид Заха, който напусна терена още при започване на мача, само че достижението на " алените " си остава все по този начин необикновено. С гръмката победа мърсисайдците поведоха с 23 точки на Манчестър Сити и напълно разумно те ще станат първенци до няколко дни, в случай че не часове.
Източник: fakti.bg