Ливърпул разби Милан с 4:1 в приятелски мач, игран в

...

Ливърпул разпиля Милан в Дубай

Ливърпул разруши Милан с 4:1 в другарски мач, игран в Дубай.

Двата отбора вземат участие в шампионата „ Dubai Super Cup “.

Мърсисайдци позволиха проваляне с 1:3 от Лион, а „ росонерите “ отстъпиха пред Арсенал.

За бонус точки двата отбора играха дузпи, които Милан завоюва с 4:3.

Отборът на Юрген Клоп стартира с извънредно стартов състав, в който блестяха имена като Тиаго, Мохамед Салах, Роберто Фирмино, Андрю Робъртсън и други.

Милан заложи най-вече на играчи, които не получават толкоз игрово време.

Срещата мина под контрола на Ливърпул, който се прибира в Англия след тази среща.

Още в 5-та минута Мохамед Салах откри резултата, само че в 19-тата Салемакерс бе открит от Анте Ребич и съумя да изравни. В 41-та минута Тиаго със страховит изстрел от разстояние още веднъж изведе Ливърпул напред в резултата.

През второто полувреме и двата тима направиха промени, само че появилият се от скамейката Дарвин Нунес съумя да се разпише на два пъти - в 82-рата и 88-минута, с цел да оформи крайното 4:1.

За Ливърпул следва мач с Манчестър Сити за Купата на Лигата, който ще се изиграе в четвъртък от 22:00 часа.

Милан ще има още една инспекция против Фиорентина, преди да се изправи против Салернитана при подновяването на сезона в Серия А на 4-ти януари.