Ливърпул приключи с клубните си ангажименти преди Мондиал 2022 с

...

Дарвин наниза два гола за Ливърпул за успеха над Саутхемптън

Ливърпул завърши с клубните си задължения преди Мондиал 2022 с четвърта поредна победа във всички шампионати, в които взе участие тимът. Този път „ алените “ победиха с 3:1 Саутхемптън в следващ мач от съботната стратегия в елита на Англия.

Срещата започва прелестно за Ливърпул пред погледа на Юрген Клоп, който беше в ложите на " Анфийлд " заради наказване. В шестата минута домакините извършиха свободен удар, а топката беше центрирана в наказателното поле на " светците ". Робъртсън откри Фирмино, който с глава от границата на пеналтерията откри - 1:0.

Три по-късно пък Уърд-Праус прати по прелестен метод топката в наказателното поле на Ливърпул, а Че Адамс с глава матира Алисон Бекер - 1:1. Срещата край река Мърси продължи в чудесно движение, а в 15-ата Дарвин Нунес откри съвършено Мохамед Салах. Голмайсторът на " алените " стреля от придвижване, само че Гавин Базуну се намеси превъзходно. След 22 минути игра Ливърпул още веднъж излезе напред в резултата, когато Харви Елиът достави прелестно центриране към Дарвин Нунес. Той " избяга " от Армен Бела-Котчап и с левия крайник порази гостуващата врата - 2:1 за Ливърпул.

В хода на срещата от ложите пък Клоп не спря да дава инструкции към своя щаб, които треньорите трябваше да ги придвижват към терена за играчите на Ливърпул. След половин час игра домакините сътвориха ужасно нахлуване, откакто Нунес пое и комбинира с Елиът. Той напредна и видя вдясно Салах, който продължи в наказателното поле към уругваеца. Той с пета откри Фирмино, чийто изстрел обаче беше спрян от Базуну.Три преди края на първото полувреме Ливърпул вкара за трети път топката в гостуващата врата. Тиаго комбинира с Фирмино, който изведе Андрю Робъртсън вляво. Шотландският ляв бек пусна добър пас към Нунес и Салах, а първият стигна до топката и с едно допиране осъществя втория си гол в срещата.

Саутхемптън заигра надалеч по-уверено през втората част против именития си противник за разлика от първото полувреме, като Ливърпул понамали темпото с оглед удобния си задатък. Подобрението в играта на " светците " можеше да им донесе втори гол, само че в 62-ата Елиунуси стреля добре, само че ослепително избавяне на Алисон Бекер предотврати втори гол във вратата на домакините.

В ответната офанзива Ливърпул изиска дузпа за дърпане на Салах в наказателното поле от Бела-Котчап, само че реферът не понечи до уточни бялата точка, а секунди по-късно Алисон направи следващото висококачествено избавяне, този път против Сам Едози. В 77-ата още веднъж Алисон Бекер беше под светлината на прожекторите, откакто от няколко метра с глава Че Адамс стреля мощно, само че Алисон с дясната си ръка спря топката преди тя да влезе във вратата му.
Всички резултати от през днешния ден: Манчестър Сити - Саутхемптън 1:2
Борнемут - Евертън 3:0
ЛИвърпул - Саутхемптън 3:1
Нотингам - Кристъл Палас 1:0
Тотнъм - Лийдс 4:3
Уест Хям - Лестър 0:2
Източник: novsport.com