Ливърпул посреща Саутхемптън на Анфийлд в мач от 16-ия кръг

...

НА ЖИВО: Ливърпул vs Саутхемптън 2:1

Ливърпул посреща Саутхемптън на " Анфийлд " в мач от 16-ия кръг на Висшата лига и играят. Роберто Фирмино поведе " алените " напред в шестата минута, до момента в който три по-късно Че Адамс изравни. Дарвин Нунес още веднъж поведе домакините напред в 22-ата.

Срещата започва прелестно за Ливърпул пред погледа на Юрген Клоп, който беше в ложите на " Анфийлд " заради наказване. В шестата минута домакините извършиха свободен удар, а топката беше центрирана в наказателното поле на " светците ". Робъртсън откри Фирмино, който с глава от границата на пеналтерията откри - 1:0.

Три по-късно пък Уърд-Праус прати по прелестен метод топката в наказателното поле на Ливърпул, а Че Адамс с глава матира Алисон Бекер - 1:1.

Срещата край река Мърси продължи в чудесно движение, а в 15-ата Дарвин Нунес откри съвършено Мохамед Салах. Голмайсторът на " алените " стреля от придвижване, само че Гавин Базуну се намеси превъзходно. След 22 минути игра Ливърпул още веднъж излезе напред в резултата, когато Харви Елиът достави прелестно центриране към Дарвин Нунес. Той " избяга " от Армен Бела-Котчап и с левия крайник порази гостуващата врата - 2:1 за Ливърпул.