Ливърпул победи с 3:1 Бенфика като гост и е много

...

Ливърпул и Манчестър Сити все по-близо до полуфиналите в Шампионската лига

Ливърпул победи с 3:1 Бенфика като посетител и е доста покрай класиране на полуфиналите в Шампионската лига.

В първата среща от четвъртфиналите в шампионата гостите от Англия поведоха в петата минута след гол на Конате, който засече с глава центриране от корнер на Робъртсън в 17-та минута.

В 34-та минута Лукас Диас продължи с глава към Садио Мане, който от близко осъществя за 0:2.

В 49-та минута Конате не съумя да почисти центрирана топка в наказателното поле и тя доближи до Дарвин Нунес, който от близко понижи на 1:2.

Крайния резултат оформи Луис Диас в 87-та минута. Той беше изведен от Кейта, преодоля вратаря на Бенфика и на опразнената врата вкара за 1:3.

Манчестър Сити се изтеза много, само че съумя да победи вкъщи Атлетико Мадрид с 1:0.

Единственото попадение в дуела осъществя Кевин Де Бройне в 70-та минута. Той беше изведен доста добре от Фодън в наказателното поле и не сгреши за 1:0.