Ливърпул победи с 3:1 Бърнли в 24-тия кръг във Висшата

...

Ливърпул би Бърнли, Тотнъм излъга Брайтън

Ливърпул победи с 3:1 Бърнли в 24-тия кръг във Висшата лига и си върна първото място в класирането. Червените имат 54 точки, с две повече от първенеца. Сити обаче е с мач по-малко.

Диого Жота откри резултата след осъществяване на ъглов удар от Трент Александър-Арнолд в 31-ата минута. Гостите от Ланкашър изравниха изненадващо в последните секунди на първата част посредством О’Ший.

След почивката алените натиснаха крепко и поведоха още веднъж в 52-ата минута. Тогава от близка отдалеченост се разписа Луис Диас. Ливърпул постави точка на разногласието с гол на Дарвин Нуниес в 79-ата минута. Това е. Ливърпул няма проваляне в този интервал.

Тотнъм пък победи трагично с 2:1 Брайтън. Попадение на уелсеца Бренан Джонсън в спомагателното време обезпечи скъпия триумф в интерес на шпорите. Тотнъм е на четвърта позиция с 47 точки.

Паскал Грос даде задатък за Брайтън четвърт час след началото на срещата. Папе Сар изравни резултата в Северен Лондон в 61-ата минута, поставяйки начало на обрата.
Източник: flashnews.bg