Ливърпул победи Норич с 5:2 и се класира за петия

...

Ливърпул разби Норич и стигна петия кръг на ФА Къп

Ливърпул победи Норич с 5:2 и се класира за петия кръг на ФА Къп. Това беше първи мач за алените, откакто.

Мърсисайци изиграха мощен мач, преобладаваха тотално и пропуснаха още няколко чисти обстановки за гол.

Къртис Джоунс откри резултата в 16-а минута, само че шест по-късно Норич изравни с попадение на Бен Гибсън. След още шест минути Ливърпул си върна задатъка с тъкмо попадение на Дарвин Нуньес.

Диого Жота направи 3:1 малко след почивката, а появилият се като промяна Върджил ван Дайк вкара четвърти гол в 63-а минута. До края двата тима си размениха по един гол – Борха Сайнс вкара за Норич, а Райън Гравенберх оформи крайното 5:2.

В идващия кръг на шампионата Ливърпул ще срещне спечелилия от конфликта  Уотфорд – Саутхемптън. Днес двата отбора направиха 1:1. Уотфорд поведе в 5-а минута посредством Матеус Мартинс, само че в последната минута Стюърт Армстронг изравни. Така Саутхемптън продължи серията си от 22 следващи мача във всички шампионати без загуба.
Източник: flashnews.bg