Ливърпул победи Манчестър Сити с 1:0 в мач от 11-ия

...

Ливърпул победи Манчестър Сити за първи път през сезона с гол на Салах

Ливърпул победи Манчестър Сити с 1:0 в мач от 11-ия кръг на Висшата лига. Мохамед Салах донесе триумфа на мърсисайдци.

Диого Жота имаше добра опция да открие резултата през първото полувреме, само че Едерсон избави. Алисон пък отрази удар на Ерлинг Холанд на стадион " Анфийлд ".

След почивката Мохамед Салах бе покрай гола, само че стражът на " жителите " още веднъж бе позициониран добре. Попадение на Фил Фодън пък бе анулирано заради нарушаване в хода на нападението.

Мохамед Салах бе създателят на победното попадение в срещата. Алисон изведе египтянина самичък против Едерсон, а нападателят не сгреши. Това бе гол №100 на Мохамед Салах във Висшата лига с левия крайник.

В края на дуела наставникът на " алените " Югрен Клоп бе изпъден.

Манчестър Сити заема втората позиция в класирането с актив от 23 точки. Ливърпул се изкачи до 8-ото място с 13 пункта.