Ливърпул победи Челси с 2:1 в най-чакания двубой от 6-ия

...

Ливърпул надхитри Челси и постигна 15-а поредна победа във Висшата лига!

Ливърпул победи Челси с 2:1 в най-чакания дуел от 6-ия кръг на Висшата лига. Трент Александър-Арнолд даде преднина на " мърсисайдци " в 14-ата минута, а Фирмино с глава удвои в 29-ата минута. За лондончани означи Н'Голо Канте в 72-ата минута.

Ливърпул бе по-активен в началато на срещата и в 13-ата минута Кристенсен фаулира Мане пред наказателното поле. При осъществяването на фаула Салах чукна леко топката към Трент Александър-Арнолд, който с неспасяемо мощен удар откри резултата - 0:1.

В 27-ата минута на мача Аспиликуета прати топката във вратата на Адриан след огромен карамбол и голям брой рикошети в наказателното поле на Ливърпул. ''Сините'' смятаха, че са изравнили, само че ВАР не бе на същото мнение и вярно анулира попадението поради засада на Мейсън Маунт, която бе в началната фаза на офанзивата.
Източник: fakti.bg