Ливърпул обърна с 2:1 Уест Хям на Лондон Стейдиъм в

...

Ливърпул продължава да мечтае за топ 4 след победа над Уест Хем в Лондон

Ливърпул обърна с 2:1 Уест Хям на " Лондон Стейдиъм " в среща от 33-ия кръг на Висшата лига и резервира живи въпреки и дребните си все още шансове за финиширане в Топ 4. Хората на Юрген Клоп преобладаваха през по-голямата част от дуела и закономерно стигнаха до триумфа.

Лукас Пакета откри резултата в 12-ата минута за домакините. Годи Гакпо в 18-ата минута и Жоел Матип в 67-ата минута донесоха обрата за мърсисайдци. Джаред Боуен също вкара за " чуковете ", само че се оказа, че е имало тънка засада и ВАР анулира попадението му.

Така Ливърпул събра актив от 53 точки и се изкачи на 6-ото място, на 6 от заветната четвърта позиция, която сега се заема от Манчестър Юнайтед. Уест Хям, чийто управител през вчерашния ден навърши 60 години, остава 14-ти и към момента продължава да трепери за мястото си в британския хайлайф.